Internet staje się rynkiem dla globalnej wioski jutra – powiedział niegdyś Bill Gates. O tym, jak potężnym narzędziem biznesowym jest to medium, przekonuję się z każdym kolejnym rokiem w branży. Dołączam do grona autorów bloga, by podzielić się z wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Nazywam się Tomek Chłodecki, w JustWIFI zajmuję się rozwojem biznesu, odpowiadając za naszą sieć i produkt. W swoich tekstach będę przedstawiał Wam korzyści płynące z wykorzystania technologii wi-fi w biznesie. Poznajmy się!

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i międzynarodowego programu z zarządzania CEMS. Studiowałem też na holenderskiej Rotterdam School of Management. Doświadczenie zawodowe zdobywałem m.in w paryskiej centrali spółki PayPal, gdzie byłem odpowiedzialny za projekty marketingowe w Hiszpanii, we Włoszech oraz w krajach Bliskiego Wschodu. Poznałem tam międzynarodowy rynek e-commerce oraz potrzeby i perspektywy największych graczy w branży. Praca w zespołach złożonych z ludzi z różnych kultur i krajów, o różnorodnych poglądach, punktach widzenia i stylach pracy, była dla mnie ważnym, kształcącym doświadczeniem.

Po powrocie do Polski rozpocząłem pracę w Rocket Internet. Zajmowałem się rozwojem serwisu Cuponation na polskim rynku. Zobaczyłem na własne oczy jak wygląda szybkie skalowanie biznesu, szczególnie w środowisku e-commerce – to doświadczenie wykorzystuję w pracy w JustWIFI każdego dnia.

Jako Head of Business Development, w JustWIFI odpowiadam za rozwój sieci, pozyskiwanie nowych partnerów, a także rozwój produktu i jego funkcji. Nasze rozwiązanie dostarcza naszym partnerom realną wartość – zamienia wi-fi w źródło danych oraz narzędzie komunikacji. Sprawiamy, że technologia, która do tej pory generowała wydatki, staje się źródłem przychodu i wymiernych korzyści.

Wprowadzając JustWIFI na rynek, nie raz napotykaliśmy schody. Naszym codziennym wyzwaniem jest uświadamianie kolejnych partnerów , co mogą zyskać na współpracy z nami. Im cięższy jest to proces, tym większa jest satysfakcja z każdego zrealizowanego projektu, udanej kampanii, czy pozyskanego partnera. Nasze motto? Think big! Widzę JustWIFI jako markę, która w przyszłości ma szansę na eksplorowanie zagranicznych rynków i otwieranie oddziałów w wielu krajach. Świadomość, że udoskonalamy produkt, który ma dużą wartość na rynku technologicznym, jest przyszłościowy i pozwala na rozwój w różnych kierunkach, daje porządnego motywacyjnego kopa.

Praca na wysokich obrotach wymaga dużych pokładów energii i samodyscypliny. Skąd je czerpię? Nic nie hartuje ducha tak dobrze jak sport, a w moim wypadku – triathlon. Uprawianie tego sportu to nie tylko ciężka praca fizyczna, ale też sprawdzian siły charakteru i przesuwanie granic własnej wytrwałości. Dzięki pracy i pasji rozwijam podobne cechy i odkrywam w sobie nowe pokłady motywacji, które są niezbędne zarówno w biznesie, jak i w sporcie.

Należę do pokolenia, które internet ma we krwi – tym bardziej cieszę się, że mogę być częścią cyfrowego świata i dołożyć do niego swoją cegiełkę. JustWIFI to dla mnie nie tylko praca, ale też się przygoda. Każdy dzień jest inny, codziennie pojawiają się nowe wyzwania. Patrząc za siebie, nawet rok wstecz, widzę jak ogromną drogę pokonaliśmy. Nie byłoby tego, gdyby nie wspólna praca całego teamu, w którym każdy daje z siebie 100%. Co przed nami? Tego nie wie nikt, możecie mieć jednak pewność, że dowiecie się o tym czytając moje teksty. Informacji o naszych sukcesach na pewno nie zabraknie!

Reklamy